logo
Buda dla psa — nowa czy używana?

Buda dla psa — nowa czy używana?

Wybór budy dla czworonoga nigdy nie jest łatwy. Każdy właściciel psa, który przygotowuje się do zakupu wyprawki dla swojego pupila, musi sprostać temu zadaniu. Jaka buda dla psa będzie lepsza — nowa, a może używana?

Ile kosztuje buda dla psa?

Rynek tego typu produktów jest na tyle szeroki, że każdy właściciel psa powinien znaleźć budę dla niego optymalną. Tnąc koszty do maksimum, budę zbudować można osobiście. Jednak nie każdy ma na to czas, a także żyłkę majsterkowicza, która jest niezbędna, przynajmniej jeżeli ma to być solidna buda dla psa, odpowiadająca jego wymaganiom i spełniająca potrzeby czworonoga.

Większość kupuje więc gotową budę dla psa, ale i tu jest duża różnorodność. Wybierać można pośród produktów nowych, ze sklepów zoologicznych i od prywatnych producentów. Po drugiej stronie są budy z rynku wtórnego. Jeżeli to używana buda dla psa, tego typu zakup zrealizować można już za ok. 100 zł. Niezbyt dużo jak na psi domek. Warto się jednak zastanowić, czy to produkt na tyle solidny i trwały, że ochroni psa przed zimnem, opadami atmosferycznymi i będzie wystarczająco bezpiecznym schronieniem.

Dlatego lepiej kupić gotowy, wykończony produkt. Nowa buda dla psa to optymalny domek dla czworonoga — bezpieczny, ciepły i zaimpregnowany przed warunkami atmosferycznymi, oczywiście o ile jest wykonany z drewna, co ma miejsce najczęściej. Właśnie takie budy dla psów oferuje KER. Poza tym, że to psie domki z górnej półki pod kątem jakości, jednocześnie są produktami atrakcyjnymi cenowo, za które w zależności od wielkości zapłacić trzeba 139 - 329 zł. To wybór, który z jednej strony nie nadwyręży portfela właściciela psa, z drugiej natomiast zapewni idealne schronienie dla czworonoga.

Na co uważać przy zakupie budy dla psa?

Kupując budę dla psa, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Wówczas zakup nie powinien być wyrzuceniem pieniędzy w przysłowiowe błoto, ale inwestycją w produkt funkcjonalny, który spełnia oczekiwania psa i odpowiada jego potrzebom. Tak więc...

  • Nie sugeruj się ceną, co tyczy się zwłaszcza bud używanych. Wówczas możesz być zmuszony do wymiany papy na dachu czy łatania dziur. W konsekwencji zakup wcale nie będzie tak atrakcyjny finansowo, jak mogło się wydawać.

  • Zwracaj uwagę na wymiary zewnętrzne i wewnętrzne budy. Tylko tak sprawdzisz, czy rozmiarem będzie ona odpowiadała Twojemu czworonogowi.

  • Sprawdź ocieplenie budy oraz szczelność podłogi, ścian i dachu. Najlepiej, jeżeli dodatkowo ma ona zdejmowany dach. Wówczas łatwiej o czyszczenie wnętrza budy, ale nie jest to czynnik decydujący o wyborze.

  • Sprawdź, czym pokryty jest dach budy. Optymalnym wyborem będzie papa. Jeżeli pokryto go blachą, buda szybciej nagrzeje się latem i ochłodzi zimą. Dodatkowo większe jest również ryzyko zranienia.

Jednym słowem, przed finalną decyzją lepiej się dwa razy zastanowić, aniżeli kupić budę mało praktyczną, która nie będzie optymalnym schronieniem dla czworonoga. Z kolei już po zakupie podłogę należy wyłożyć materacem lub wyściółką z siana bądź słomy, choć tylko wówczas, kiedy pies nie ma alergii. W innym wypadku może mieć on problemy z podrażnieniem dróg oddechowych i zapaleniem spojówek. Lepszy jest więc materac, który kupić można w sklepie zoologicznym, po czym obić go trwałym i łatwym do czyszczenia materiałem.

Leave a Comment (s)